Aktualności

Czy brak snu jest szkodliwy? Skutki braku snu
24/01/2023

Czy brak snu jest szkodliwy? Skutki braku snu

Sen jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. W jego trakcie następuje szereg procesów regeneracyjnych, mających decydujący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Niestety istnieje wiele czynników, które uniemożliwiają efektywny wypoczynek. Brak odpowiedniej ilości snu niesie za sobą ogromne konsekwencje. Dlaczego jakość snu jest aż tak ważna? Jakie są skutki niewyspania się? Zapraszamy do lektury!

więcej ››

Badanie poligraficzne snu, czyli polisomnografia w domu
20/01/2023

Badanie poligraficzne snu, czyli polisomnografia w domu

Wiele osób twierdzi, że wysokiej jakości sen jest lekarstwem na wiele dolegliwości - bardzo słusznie. Nic tak nie wpływa na regenerację organizmu, jak odpowiednia dawka relaksu i odpoczynku. Niczym niezakłócony odpoczynek oddziałuje nie tylko na samopoczucie człowieka, lecz również usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków. Niemniej jednak często zdarza się, że ludzie narzekają na problemy z zaśnięciem, a nocne obracanie się z boku na bok może nieco irytować pozostałych domowników. W wielu przypadkach bezsenność spowodowana jest głośnym chrapaniem lub - co gorsza - obturacyjnym bezdechem sennym. Aby wykluczyć to niebezpieczne schorzenie, warto przeprowadzić badanie poligraficzne snu. więcej ››

Przemęczenie - objawy i najczęstsze przyczyny
18/01/2023

Przemęczenie - objawy i najczęstsze przyczyny

Uczucie zmęczenia jest nieodłącznym elementem życia, towarzyszącym człowiekowi od wieków. Każdy podjęty wysiłek, zarówno fizyczny, jak i umysłowy, który przekracza adaptacyjne granice organizmu, może prowadzić do znużenia, osłabienia i ogólnego rozbicia. Niemniej jednak zdarza się, że wyczerpanie fizyczne odbiera chęci do wykonywania codziennych obowiązków, a samo wstanie z łóżka wydaje się nie lada wyzwaniem. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza, ponieważ przewlekłe zmęczenie może być objawem niedoboru witamin w organizmie, a nawet niebezpiecznych chorób. Jakie są przyczyny ciągłego uczucia zmęczenia?

więcej ››

Jak lepiej spać: Prosta procedura badania poligrafem
17/01/2023

Jak lepiej spać: Prosta procedura badania poligrafem

Mała ilość snu, nocne wybudzanie się lub problemy z zaśnięciem to czynniki, które mają negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, lecz również prawidłowe funkcjonowanie człowieka w ciągu dnia. Regularne wysypianie się zapewnia regenerację zarówno mózgu, jak i całego ciała. Niestety, zaburzenia snu to przypadłość, która dotyka coraz większej liczby osób, a co stres i prowadzenie szybkiego lub nieprawidłowego stylu życia temu sprzyja. W jaki sposób można poprawić jakość snu?

więcej ››

Szukasz sposobu na bezdech senny? Maska CPAP może być idealnym rozwiązaniem
11/01/2023

Szukasz sposobu na bezdech senny? Maska CPAP może być idealnym rozwiązaniem

Obturacyjny bezdech senny to choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Problemy ze snem często stają się przyczyną wielu dolegliwości w ciągu dnia, a niewypoczęty organizm staje się mniej wydolny, słabszy i podatny na ataki wirusów lub bakterii. Co ciekawe, większość osób cierpiących na bezdech senny nie zdaje sobie sprawy o występujących w nocy problemach ze snem, a niewyspanie się tłumaczą losowymi zdarzeniami. Czym więc jest obturacyjny bezdech senny i jak go rozpoznać? Jak leczyć bezdech senny i jak maska CPAP może pomóc w leczeniu?

więcej ››

Jak sprawdzić, czy problem z bezdechem sennym dotyczy też Ciebie?
09/01/2023

Jak sprawdzić, czy problem z bezdechem sennym dotyczy też Ciebie?

Bezdech senny jest niezwykle poważnych schorzeniem, z którym obecnie mierzy się bardzo dużo Polaków. Głównym objawem obturacyjnego bezdechu sennego jest chrapanie, ale większość pacjentów bagatelizuje ten problem. Bezdech senny może jednak prowadzić do wielu groźnych powikłań, dlatego nie wolno go lekceważyć. Jak rozpoznać u siebie bezdech senny i w jaki sposób leczyć tę przypadłość? Sprawdź koniecznie!

więcej ››

Jesteś przed 30-tką i masz problemy z chrapaniem? Sprawdź najczęstsze przyczyny i jak sobie z nimi radzić
05/01/2023

Jesteś przed 30-tką i masz problemy z chrapaniem? Sprawdź najczęstsze przyczyny i jak sobie z nimi radzić

Nie ulega wątpliwości, że wysokiej jakości sen jest potrzebny do prawidłowej regeneracji całego organizmu. Faktem jest również to, że odpowiednia dawka odpoczynku korzystnie wpływa na zdrowie człowieka i jest lekarstwem na wiele nieinwazyjnych chorób. Nocny spoczynek bywa często zakłócany głośnym chrapaniem, czyli przypadłością, która według wielu osób dotyczy jedynie mężczyzn - nic bardziej mylnego. Nocne charczenie dotyka nie tylko panów, lecz również kobiet w każdym wieku. Zatem jak przestać chrapać?

więcej ››

Badanie poligraficzne snu. Skuteczny sposób na diagnozę zaburzeń sennych
02/01/2023

Badanie poligraficzne snu. Skuteczny sposób na diagnozę zaburzeń sennych

Nie bez powodu mówi się, że zdrowy sen jest lekarstwem niemalże na wszystkie dolegliwości. Regeneracja organizmu jest bardzo ważna do prawidłowego funkcjonowania człowieka w ciągu dnia. Stałe uczucie znużenia i zmęczenia może prowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych. Często wysokiej jakości sen jest zakłócany głośnym i niezwykle niebezpiecznym chrapaniem. Bezdech senny to dolegliwość uleczalna, jednakże należy ją najpierw odpowiednio zdiagnozować. Na czym polega i jak wygląda poligraficzne badanie snu?

więcej ››

Bezdech senny a nerwica
07/12/2022

Bezdech senny a nerwica

Nie ulega wątpliwości, że zdrowy wypoczynek korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka, ponieważ pozwala zregenerować siłę utraconą w trakcie wykonywania codziennych czynności. Zmniejsza również napięcie nerwowe, wzmacnia różnorodne procesy ciele, poprawia odporność, pamięć, koncentrację etc. Jednak często bywa tak, że pomimo odpowiedniej ilości snu, człowiek budzi się roztrzęsiony i zmęczony. Może być to związane ze schorzeniem obturacyjnego bezdechu sennego, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć! Czym jest bezdech senny i co ma wspólnego z nerwicą?

więcej ››

Problemy z oddychaniem w nocy
01/12/2022

Problemy z oddychaniem w nocy

Nocne zaburzenia oddychania dotykają coraz większej ilości osób. Duszności w czasie snu, ból w klatce piersiowej w pozycji leżącej, a nawet niedotlenienie i chwilowe omdlenia mogą być powodowane przez niebezpieczne dla zdrowia i życia choroby. Jakie są możliwe przyczyny problemów z oddychaniem w trakcie snu i jak im zapobiegać?

więcej ››

Zaburzenia oddychania - Objawy i przyczyny
21/11/2022

Zaburzenia oddychania - Objawy i przyczyny

Oddychanie jest niezbędne do życia każdego organizmu. Choć proces ten kojarzy się nam z wykonywaniem wdechów i wydechów, w rzeczywistości jest nieco bardziej skomplikowany. Podczas oddychania dochodzi m.in. do uwalniania energii na poziomie komórkowym. Energia ta jest niezbędna do wykonywania wszystkich czynności życiowych. W życiu codziennym zdarzają się sytuacje, w których do czynienia mamy z zaburzeniami oddychania. Wszelkie nieprawidłowości zazwyczaj mają związek z rozmaitymi schorzeniami i chorobami. Przyczyn zaburzenia oddychania może być wiele. Jedne są mniej poważne, inne bardziej, jednak nigdy nie powinniśmy ich lekceważyć. Jakie są objawy zaburzeń oddychania? Z czego mogą wynikać? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku! więcej ››

Poranne bóle głowy - dlaczego odczuwamy dolegliwości zaraz po przebudzeniu?
14/11/2022

Poranne bóle głowy - dlaczego odczuwamy dolegliwości zaraz po przebudzeniu?

Ból głowy rano to coraz częstsze dolegliwości dokuczające zarówno dorosłym, jak i młodzieży. Przyczyn porannego bólu głowy może być wiele. Za długi lub za krótki sen, zła higiena snu, a nawet zagrażające życiu poważne choroby. Skąd bierze się poranny ból głowy, jakie są jego najczęstsze przyczyny i co robić, aby zmniejszyć dolegliwości?

więcej ››

Trening Jacobsona - sposób na relaksację przed snem
09/11/2022

Trening Jacobsona - sposób na relaksację przed snem

Każdego dnia człowiek w mniejszym lub większym stopniu narażony jest na działanie stresu. W określonych sytuacjach występuje nieuzasadniony lęk, który powoduje wzmożone napięcie mięśniowe. Bardzo często towarzyszą mu dolegliwości bólowe oraz dyskomfort. W rozładowaniu napięcia zarówno fizycznego, jak i psychicznego pomogą techniki relaksacyjne. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się trening Jacobsona. Pozwala on osiągnąć maksymalne rozluźnienie mięśni. Warto wykonywać go przed snem, ponieważ gwarantuje efektywny wypoczynek. Czym dokładnie jest trening relaksacyjny Jacobsona? Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia? Jakie efekty przynosi trening Jacobsona? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku!

więcej ››

Ćwiczenia na chrapanie - 7 ćwiczeń, które pomogą ci poprawić jakość snu
07/11/2022

Ćwiczenia na chrapanie - 7 ćwiczeń, które pomogą ci poprawić jakość snu

Szacuje się, że po 40. roku życia z chrapaniem zmaga się 4 na 5 mężczyzn. Uporczywe chrapanie dotyczy także kobiet, jednak w zdecydowanie mniejszej ilości i zazwyczaj dolegliwości rozpoczynają się po menopauzie. Czym jest chrapanie i jak powstaje charakterystyczny dla niego dźwięk? Jakie są przyczyny chrapania i czy istnieją odpowiednie ćwiczenia, pomocne w leczeniu chrapania?

więcej ››

Ból podniebienia a chrapanie
31/10/2022

Ból podniebienia a chrapanie

Często zdarza Ci się poranny ból lub swędzenie podniebienia, które ustępuje dopiero po przyjęciu większej ilości płynów? Niekoniecznie jest to infekcja. Być może przyczyną tego stanu rzeczy jest chrapanie - powszechny problem dotykający niemal co trzecią osobę w Polsce. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jak nocne chrapanie wpływa na Twoje zdrowie.

więcej ››

Jak nie zasnąć za kierownicą
17/10/2022

Jak nie zasnąć za kierownicą

Zmęczenie za kierownicą jest zmorą chyba każdego kierowcy. Na pewno niejeden z nas kiedykolwiek wsiadł za kółko, będąc mocno zmęczonym. Zdarza się, że wielu zawodowych kierowców, chcąc zaoszczędzić czasu lub nadrobić godziny spędzone w korkach - decyduje się na realizację nadgodzin. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, jeżeli nie czujemy się zmęczeni, a prowadzenie pojazdu nie jest utrudnione przez senność. Zdecydowanie powinniśmy jednak wystrzegać się jazdy, jeżeli nie czujemy się dostatecznie na siłach. więcej ››

Do jakiego lekarza z chrapaniem?
13/10/2022

Do jakiego lekarza z chrapaniem?

Chyba każdy z nas słyszał kiedyś odgłos chrapania, czy to u współmałżonka, innego członka rodziny czy nawet znajomego. Chrapanie to nie tylko dźwięki, które przeszkadzają podczas snu, ale również dyskomfort, a nawet niebezpieczeństwo, na jakie jest narażona osoba, która chrapie. Chrapanie jest wywoływane tym, że powietrze ma utrudniony przepływ przez gardło. więcej ››

Zaburzenia snu i sposoby ich leczenia
04/10/2022

Zaburzenia snu i sposoby ich leczenia

Sen jest niezbędny do zachowania zdrowia. Podczas wypoczynku zachodzi szereg procesów regenerujących i naprawczych, dzięki czemu w ciągu dnia możemy prawidłowo funkcjonować. Optymalna ilość wypoczynku przekłada się na dobre samopoczucie, a także wyższą jakość życia. Niestety, wiele osób cierpi na zaburzenia snu. Schorzenie to może mieć różne podłoże. więcej ››

Fazy snu - Czym jest NREM i REM, zaburzenia faz snu
28/09/2022

Fazy snu - Czym jest NREM i REM, zaburzenia faz snu

Sen to jedna z podstawowych, a zarazem najważniejszych czynności fizjologicznych człowieka. Potrzebujemy go równie bardzo jak jedzenia czy nawet oddychania.

Szkoda, że wciąż zapominamy o istotnej roli snu w naszym prawidłowym funkcjonowaniu. Śpimy za krótko, często niewygodnie a na dodatek ignorujemy pojawiające się zaburzenia. Pora to zmienić! Dowiedz się, jak wygląda sen, czym skutkują jego zaburzenia, a także jak zadbać, by możliwie najlepiej spełniał swoją rolę w naszym organizmie.

więcej ››

Jaką maskę wybrać, rozpoczynając terapię CPAP?
05/01/2022

Jaką maskę wybrać, rozpoczynając terapię CPAP?

Wybór maski CPAP jest niezmiernie istotny dla powodzenia terapii bezdechu sennego. Wpływa on nie tylko na komfort, ale także efektywność leczenia. Stanowi spore wyzwanie dla nowych użytkowników, którzy jeszcze nie mają doświadczeń i wyrobionych preferencji w tym zakresie. więcej ››

Tuning maski CPAP
22/12/2021

Tuning maski CPAP

W ofercie firmy ResMed znaleźć można kilkanaście modeli masek, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Różne są zalecenia, potrzeby, różny jest także kształt twarzy i przyzwyczajenia. To niezmiernie ważne aby znaleźć maskę, która będzie szczelna i możliwie komfortowa, ponieważ ma to fundamentalny wpływ na skuteczność, jak i tolerancje terapii CPAP. więcej ››

Hipersomnia (nadmierna senność) - przyczyny, diagnozowanie, leczenie
20/12/2021

Hipersomnia (nadmierna senność) - przyczyny, diagnozowanie, leczenie

Pomimo że przesypiasz 8 godzin na dobę, wciąż czujesz się zmęczony i niewyspany? Poranne wstawanie jest niczym morderczy wysiłek, a w Twoich żyłach zamiast krwi płynie sama kofeina? Jesteś rozdrażniony, odczuwasz brak energii i koncentracji? Nie bagatelizuj tych objawów! To może być hipersomnia - zaburzenie snu, które dotyka już niemal 2 miliony Polaków! więcej ››

Maska P30i
09/12/2021

Maska P30i

Maska nosowa AirFit N30i jest popularna i lubiana przez użytkowników, przede wszystkim dzięki swobodzie i wygodzie snu, jaką zapewnia. Zawdzięczamy to przyłączu rury na szczycie głowy i wygodnej poduszce podnosowej. W masce tej można czytać, oglądać telewizje, a przy odrobinie wprawy nawet powiedzieć kilka słów, czy napić się łyk wody przed snem. W ciągu nocy można do woli obracać się w łóżku i spać nawet na brzuchu. więcej ››

Jak prawidłowo dobrać maskę?
29/10/2021

Jak prawidłowo dobrać maskę?

Kluczem do dobrego snu i skutecznej terapii bezdechu sennego jest w dużym stopniu dobrze dopasowana maska. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo ją dobrać. Podzielimy się też wskazówkami co zrobić, aby spanie w niej było maksymalnie komfortowe. więcej ››

Zdrowy sen a odporność
22/10/2021

Zdrowy sen a odporność

Niedobór lub niska jakość snu mają istotny wpływ na pogorszenie funkcji komórek układu odpornościowego. Przyczynia się do również do zwiększenia ryzyka przewlekłych chorób zapalnych i związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość, cukrzyca czy depresja. więcej ››

Komfort w terapii CPAP
06/10/2021

Komfort w terapii CPAP

W terapii CPAP najważniejsze są dwie rzeczy: jej skuteczność w zapobieganiu i usuwaniu bezdechów oraz zapewniany komfort oddechowy. To drugie jest szczególnie istotne, mając na uwadze jakość snu i wpływ na długofalowe korzystanie z urządzenia CPAP, a co za tym idzie, skuteczność terapii. więcej ››

Maski minimalnego kontaktu
22/09/2021

Maski minimalnego kontaktu

Dobra maska CPAP powinna być nie tylko szczelna, ale również zapewniać możliwie największy stopień komfortu w trakcie snu. Nowoczesne maski, projektowane głównie z myślą o komforcie użytkowania, nazywane są maskami minimalnego kontaktu. W ofercie firmy ResMed znajdziecie je pod nazwą AirfFit 
z numerem 30 np. AirFit N30i. więcej ››

Chrapanie w ciąży - czy jest się czego bać?
16/08/2021

Chrapanie w ciąży - czy jest się czego bać?

Chrapanie podczas snu to dosyć powszechny i wstydliwy problem. Niestety może negatywnie wpłynąć na jakość snu, a nawet być objawem groźnego dla zdrowia bezdechu sennego. Częściej chrapanie dotyczy mężczyzn, jednak zdarza się również u kobiet, szczególnie w czasie ciąży. Badania wykazały, że nawet 30 % ciężarnych zmaga się z tą przypadłością. Żadna z przyszłych mam nie powinna bagatelizować chrapania podczas snu - może ono wywołać szereg negatywnych skutków, a nawet przedwczesny poród. Dlatego jeśli zaobserwowałaś ten problem u siebie, koniecznie przeczytaj niniejszy tekst i zobacz jak sobie z nim skutecznie radzić. więcej ››

Brak snu - dlaczego jest niebezpieczny?
13/08/2021

Brak snu - dlaczego jest niebezpieczny?

Brak snu, czyli inaczej deprywacja snu to bardzo niebezpieczna przypadłość. Zaburzenia te mogą powodować przykre konsekwencje. Mimo iż długość naszego snu jest kwestią bardzo indywidualną, naukowcy apelują, aby spać minimum 7-8 godzin dziennie. Po nieprzespanej nocy towarzyszy nam rozdrażnienie, brak koncentracji i ogromne zmęczenie, jednak nie są to jedyne skutki zaburzeń snu. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z problemem bezsenności? Jakie są objawy niewyspania się i czy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych? Jak dbać o zdrowy, wartościowy sen? Sprawdź koniecznie! więcej ››

AirMini - CPAP do zadań specjalnych
11/08/2021

AirMini - CPAP do zadań specjalnych

CPAP AirMini to prawdziwa perełka w ofercie firmy ResMed. Inżynierowie projektujący ten aparat, postawili sobie za cel stworzenie najlepszego aparatu podróżnego na świecie i bez wątpienia to się udało.To niezwykle mały ale w pełni funkcjonalny aparat automatyczny CPAP. więcej ››

Wakacje z CPAP’em.
22/07/2021

Wakacje z CPAP’em.

Sezon urlopowy w pełni! Wiele osób planuje wakacyjne wyjazdy i zastanawia sięco w tym czasie zrobić z CPAP’em. Zostawić go w domu, a może zabrać ze sobą? Czy nie będzie problemu w samolocie? Czy realne jest użytkowanie CPAP pod namiotem? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te pytania. więcej ››

Ciągłe zmęczenie i senność u mężczyzn - przyczyny i sposoby leczenia
02/07/2021

Ciągłe zmęczenie i senność u mężczyzn - przyczyny i sposoby leczenia

Uczucie zmęczenia to najczęściej efekt intensywnej pracy fizycznej lub umysłowej, pośpiechu, stresu, nieregularnego trybu życia. Czasami wystarczy krótki odpoczynek, by organizm się zregenerował, innym razem potrzebna będzie zmiana niewłaściwych nawyków. Takie zmęczenie nie stanowi większego zagrożenia dla zdrowia i codziennego funkcjonowania. Oczywiście jeżeli zdarza się sporadycznie i jest uzasadnione. więcej ››

Polisomnografia - na czym polega badanie snu?
02/07/2021

Polisomnografia - na czym polega badanie snu?

Sen jest niewątpliwie jednym z najważniejszych procesów, jakie zachodzą w życiu człowieka. Warto więc zadbać, aby wypoczynek był zdrowy i efektywny. Niestety, wiele osób cierpi na zaburzenia snu. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich lekceważyć, ponieważ mogą świadczyć o poważnej chorobie. więcej ››

Czy urządzenia automatyczne wymagają ustawiania przez lekarza?
17/03/2021

Czy urządzenia automatyczne wymagają ustawiania przez lekarza?

Współczesne aparaty CPAP to bardzo zaawansowane technicznie urządzenia medyczne. Potrafią precyzyjnie wykrywać nawet najmniejsze zaburzenia oddechu. Wyposażone są w złożony algorytm, który potrafi te zaburzenia odpowiednio różnicować, a nawet rozpoznawać przyczynę bezdechu (odróżniać bezdechy obturacyjne od centralnych). więcej ››

Obturacyjny bezdech senny u kobiet
19/02/2021

Obturacyjny bezdech senny u kobiet

Wielu osobom wydaje się, że na obturacyjny bezdech senny chorują wyłącznie panowie „z brzuszkiem” w średnim wieku. Nic bardziej mylnego! Na dwóch-trzech panów przypada jedna kobieta. W wieku powyżej 50 roku życia choruje aż 9% kobiet. Związane jest to ze zmianami w organizmie następującymi po menopauzie. więcej ››

Jak czytać raport snu wyświetlany rano na ekranie CPAP
29/01/2021

Jak czytać raport snu wyświetlany rano na ekranie CPAP

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że aparaty CPAP rejestrują i analizują w każdej sekundzie wszelkie parametry terapii (m.in. ciśnienia, przepływy), jak i monitorują każdy pojedynczy oddech pacjenta. Dane te są niezbędne do prawidłowego działania algorytmów odpowiedzialnych za zmianę ciśnienia oraz pozwalają lekarzowi na monitorowanie postępów leczenia. więcej ››

Komfort korzystania z aparatów CPAP
28/01/2021

Komfort korzystania z aparatów CPAP

Skuteczna terapia CPAP powinna nie tylko zmniejszać objawy bezdechu, ale zapewniać także możliwie wysoki komfort oddechowy. Jedynie połączenie efektywności leczenia z wygodą stosowania gwarantuje wysoką jakość snu i idący za nim wypoczynek. więcej ››

Kiedy wymieniać maskę CPAP?
21/12/2020

Kiedy wymieniać maskę CPAP?

Maska CPAP ma ogromny wpływ na jakość terapii CPAP. Jej odpowiednie dobranie i regulacja wpływa na komfort terapii oraz jej efektywność, zapobiegając niepożądanym wyciekom powietrza. więcej ››

6 kroków do skutecznej terapii CPAP
22/11/2020

6 kroków do skutecznej terapii CPAP

Terapia aparatem CPAP odmieniła już życie milionów osób na całym świecie. Trudno o podobną metodę leczenia, która równie skutecznie minimalizowałaby objawy i była przy tym niemal pozbawiona skutków ubocznych. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach, które nie tylko sprawią, że terapia będzie w pełni skuteczna ale także bardziej komfortowa. więcej ››

Zapraszamy do nowego internetowego sklepu ResMed Polska.
25/06/2020

Zapraszamy do nowego internetowego sklepu ResMed Polska.

Internetowy sklepu ResMed Polska już działa. Od teraz wszystkie narzędzia niezbędne w terapii bezdechu można znaleźć w jednym miejscu i zamówić z wygodną i bezpieczną dostawą do domu. W sklepie dostępnym pod adresem https://sklepresmed.pl znajdziecie Państwo wszystkie aktualnie dostępne aparaty oraz maski. więcej ››

Bezdech senny a cukrzyca
24/11/2019

Bezdech senny a cukrzyca

Choć mogłoby się wydawać, że są to dwa zupełnie różne schorzenia, badania wykazują, że istnieje bardzo ścisły związek między nimi. Jak bardzo? Na obturacyjny bezdech senny (OBS) cierpi aż 70% pacjentów z cukrzycą typu 2. więcej ››

Bezdech senny u kobiet - objawy, leczenie, zagrożenia
14/10/2019

Bezdech senny u kobiet - objawy, leczenie, zagrożenia

Bezdech senny i towarzyszące mu chrapanie zwykle dotyczą mężczyzn. Okazuje się jednak, że dotykają również kobiet, dla których stanowią jeszcze większe zagrożenie. Okazuje się, że serce chrapiących pań jest zmuszone pracować zbyt ciężko, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jakie są objawy bezdechu sennego u kobiet i jak go leczyć? więcej ››

Bezsenność - przyczyny, objawy, skutki
25/09/2019

Bezsenność - przyczyny, objawy, skutki

Bezsenność jest problemem coraz większej liczby Polaków. Mamy problemy z zaśnięciem, śpimy nerwowo, wybudzamy się wielokrotnie w ciągu nocy, a rano wstajemy z łóżek zmęczeni, rozdrażnieni i wciąż senni. I choć zwykle odczuwamy tę dolegliwość jako dokuczliwą, to nie szukamy jej przyczyn. A tymczasem istnieje wiele powodów problemów ze snem, które trzeba zdiagnozować. Bezsenność może bowiem prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jakie są przyczyny bezsenności, jej objawy i skutki? Oto co powinniście wiedzieć na jej temat. więcej ››

Jak wybrać odpowiedni materac
24/05/2019

Jak wybrać odpowiedni materac

Dobór odpowiedniego materaca to niezwykle ważna kwestia. W związku z tym, że w sypialni spędzamy dużą część swojego czasu, warto zadbać o to, aby komfort snu był jak najlepszy. Dobrze dopasowany materac do spania, odpowiedni do indywidualnych potrzeb, jest gwarantem znakomitego samopoczucia w ciągu dnia. więcej ››

Jak sprawdzić czy mam bezdech senny czy po prostu chrapię?
09/04/2019

Jak sprawdzić czy mam bezdech senny czy po prostu chrapię?

Często słyszy się o wypadkach samochodowych. Niektóre z nich są bardzo poważne, a mogą nawet być przyczyną śmierci. Za zdarzenia potencjalnie wypadkowe odpowiedzialność bierze kierowca. Wielokrotnie powodem takiego zdarzenia drogowego jest zaśnięcie kierowcy, zjechanie z pasa ruchu i ewentualne uderzenie. Można stać się sprawcą nie tylko własnej śmierci, ale również śmierci pasażerów. Dlatego warto przeprowadzać badania profilaktyczne. więcej ››

Niezależny test nowej maski AirFit N30i
04/02/2019

Niezależny test nowej maski AirFit N30i

Czym AirFit N30i wyróżnia się na rynku? Jak nowatorskie rozwiązania zastosowane w tej masce wpływają na komfort użytkowania? Co wpływa na jej stabilność i dopasowanie do głowy? Na te i inne pytania dotyczące naszej nowej maski podnosowej oraz jej użytkowania odpowiada niezależny ekspert, a jednocześnie pacjent, który przeprowadził test AirFitN30i. więcej ››

Sen i jego korzyści dla zdrowia
03/02/2019

Sen i jego korzyści dla zdrowia

Nie ulega wątpliwości, że sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli przez dłuższy czas się nie wysypiamy, skutki mogą być naprawdę bardzo odczuwalne. Zapewniając sobie odpowiednią liczbę godzin snu, nie tylko lepiej się poczujemy i pozbędziemy się nieestetycznych worków pod oczami, ale także nabędziemy solidną podstawę zdrowego stylu życia, która ma ogromny wpływ na masę ciała, umysł, serce oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. więcej ››

Jak dobrze spać - 13 sprawdzonych sposobów
03/02/2019

Jak dobrze spać - 13 sprawdzonych sposobów

Wszystko, co robimy w ciągu dnia, wpływa na jakość naszego snu. Zwłaszcza czynności wykonywane tuż przed pójściem spać, jak np. picie alkoholu, oglądanie telewizji, mogą prowadzić do budzenia się w nocy, a w efekcie do tego, że budzimy się zmęczeni. więcej ››

Jak pozbyć się chrapania? — Praktyczne porady
03/02/2019

Jak pozbyć się chrapania? — Praktyczne porady

Problem chrapania dotyka co dziesiątą osobę. Mężczyźni stanowią w tym aż 80%. Choć większość przypadków chrapania nie jest szkodliwa dla zdrowia, nie wolno lekceważyć tej przypadłości. Poniżej znajdziecie garść informacji na ten temat oraz przykładowe sposoby jak wyleczyć chrapanie. więcej ››

Nowy wymiar komfortu w terapii bezdechu sennego
09/05/2018

Nowy wymiar komfortu w terapii bezdechu sennego

Komfortowa i szczelna maska to jeden z podstawowych czynników decydujących o tym, czy pacjent będzie stale stosował terapię bezdechu sennego. Firma ResMed wprowadziła właśnie na rynek innowacyjną maskę pełnotwarzową AirTouch™ F20, wyznaczającą nowy wymiar komfortu w terapii bezdechu sennego. Jest ona wyposażona w poduszkę z giętkiej gąbki pamięciowej UltraSoft™. więcej ››

Kobiety chorują inaczej
13/09/2016

Kobiety chorują inaczej

Mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Różnic między płciami jest bez liku i są ogólnie znane, lecz nie każdy wie, że …. kobiety i mężczyźni inaczej chorują na obturacyjny bezdech senny, mają inne objawy i wymagają innej terapii. więcej ››

Refundacja 1890 zł – jak to zrobić?
07/09/2016

Refundacja 1890 zł – jak to zrobić?

Aby skorzystać z terapii bezdechu sennego i uniknąć ryzyka wielu groźnych chorób, nie musisz wydawać fortuny! Aparaty CPAP – złoty standard terapii obturacyjnego bezdechu sennego – dla osób ubezpieczonych podlegają refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. W dodatku, refundacja ta wynosi aż 1890 zł. więcej ››

Chrapiesz? Możesz stracić prawo jazdy!
19/05/2016

Chrapiesz? Możesz stracić prawo jazdy!

Już 5-ty miesiąc obowiązują nowe przepisy dotyczące wydawania praw jazdy kierowcom z obturacyjnym bezdechem sennym. Zostały wprowadzone, ponieważ bezdech do jedna z najczęstszych przyczyn wypadków komunikacyjnych. więcej ››

Telemedycyna – opieka lekarska na odległość
19/05/2016

Telemedycyna – opieka lekarska na odległość

Teraz z dobrodziejstw telemedycyny mogą również skorzystać pacjenci poddani terapii w zakresie obturacyjnego bezdechu sennego oraz ich lekarze. Zdalne diagnozowanie, bieżące monitorowanie stanu pacjenta, stała kontrola parametrów terapii, możliwość szybkiej reakcji na pojawiające się problemy, przejrzyste informacje o terapii i szczegółowe dane procesu leczenia nawet z kilku minionych lat – bez zapisów, bez kolejek, bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem! więcej ››

Poznaj prosty i szybki DOMOWY sposób na bezsenność!
04/05/2016

Poznaj prosty i szybki DOMOWY sposób na bezsenność!

Złoty, słodki, bogaty w minerały i witaminy grupy B. Często stosowany w leczeniu wielu problemów zdrowotnych. Dodaje energii, wzmacnia, koi nerwy i działa nasennie. Jest produktem bardzo łatwo przyswajalnym, całkowicie trawi się w ciągu niepełnych 2 godzin. więcej ››

Wykonaj test

Wykonaj test i dowiedz się, czy
masz objawy Bezdechu Sennego

Przejdź do testu >>
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się
z nami

Zobacz dane kontaktowe >>
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.