Aktualności

21/12/2020
Kiedy wymieniać maskę CPAP?

Kiedy wymieniać maskę CPAP?
Maska CPAP ma ogromny wpływ na jakość terapii CPAP. Jej odpowiednie dobranie i regulacja wpływa na komfort terapii oraz jej efektywność, zapobiegając niepożądanym wyciekom powietrza. Możemy śmiało napisać, że bez dobrej maski, nie ma mowy o skutecznej terapii CPAP.
Maska CPAP jest elementem eksploatacyjnym, który wymaga nie tylko codziennej higieny odpowiednimi środkami ale także regularnej wymiany. Warto wiedzieć w którym momencie należy wymienić maskę na nową.
Producenci masek zalecają wymianę co 3 miesiące. Markowe maski wykonane z dobrych materiałów, zazwyczaj wytrzymują dwa razy dłużej, o ile są odpowiednio pielęgnowane. Po tym okresie zasadniczo każda maska nadaje się już do wymiany.
Zużycie maski widoczne jest poprzez zażółcenie materiału. Zazwyczaj silikon robi się po pewnym czasie bardziej miękki i podatny na odkształcenia. Skutkuje to stopniowym zwiększaniem niepożądanego wycieku powietrza i zmniejszeniem wygodny użytkowania. Maska może także zacząć mieć nieprzyjemny zapach.
Jeżeli chcemy przedłużyć życie maski czasami można wymienić tylko jej kluczowe elementy. Zużyciu w pierwszej kolejności ulega poduszka stykającą się z twarzą oraz podtrzymujący maskę pasek. Części zamienne do masek ResMed można zakupić na https://sklepresmed.pl
Aby maska CPAP służyła nam jak najdłużej pamiętajmy o tym aby regularnie ją czyścić przeznaczonymi do tego delikatnymi środkami. Nie stosujmy do tego środków chemicznych takich jak np. alkohol. Chrońmy maskę przez wysokimi i niskimi temperaturami oraz światłem słonecznym. Po każdym użyciu odkładajmy ją w taki sposób aby się nie odkształcała.
Jeżeli nie jesteś w pełni zadowolony ze swojej maski, to warto wykorzystać okazję do wymiany aby spróbować czegoś nowego. To jedyna metoda na to aby znaleźć tą jedną, najlepszą maskę CPAP dla siebie. To najprostsza droga do tego aby poprawić terapię CPAP.


Wykonaj test

Wykonaj test i dowiedz się, czy
masz objawy Bezdechu Sennego

Przejdź do testu >>
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się
z nami

Zobacz dane kontaktowe >>
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.