Aktualności

22/12/2021
Tuning maski CPAP

Tuning maski CPAP

W ofercie firmy ResMed znaleźć można kilkanaście modeli masek, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Różne są zalecenia, potrzeby, różny jest także kształt twarzy i przyzwyczajenia. To niezmiernie ważne aby znaleźć maskę, która będzie szczelna i możliwie komfortowa, ponieważ ma to fundamentalny wpływ na skuteczność, jak i tolerancje terapii CPAP.

Nie wszyscy wiedzą, że wybrane maski ResMed można także przystosować do własnych preferencji. Jeżeli masz delikatną skórę i budzisz się z podrażnieniami od maski na twarzy, warto abyś sięgnął po specjalną poduszkę AitTouch. Jest ona dostępna dla masek AitFit N20 oraz F20. Wykonana jest z bardzo delikatnej pianki z tzw. „efektem pamięci”, dzięki czemu dobrze przylega przy minimalnym nacisku na skórę. Innym elementem dla osób o delikatnej skóry są miękkie ochraniacze na ramę maski w miejscu gdzie przylega ona do twarzy.

 

Dla osób ceniących ciszę w nocy, ResMed przygotował kolanka i poduszki wyposażone w zawór QuietAir. Kupić je można dla masek F20, F30 oraz N30. N30i i P30i. Dzięki nim nasza maska nie tylko będzie cicha jak szept (zaledwie 21dBA), ale także o 70% łagodniejszy będzie przepływ powietrza wypływającego z maski. Z pewnością tem dodatek doceni szczególnie łóżkowy partner, ponieważ dzięki takiemu dodatkowi terapia będzie także dla niego/niej bardziej komfortowa.

 

W ofercie firmy ResMed znaleźć można także wymienne elementy masek takie jak poduszka, uprząż, paski, zatrzaski czy miękkie osłony na ramę maski z przyłączem na szczycie głowy. Warto po nie sięgnąć aby wydłużyć żywotność maski i poprawić jej szczelność w przypadku zużycia. W przypadku maski N30i wyposażonej w poduszkę podnosową można także dokupić poduszkę od P30i (i na odwrót) dzięki czemu staniemy się posiadaczami maski z wkładkami donosowymi.


Dzięki wspomnianym dodatkom ulubiona maska może być bardziej wygodna, delikatna, cichsza jak i szczelniejsza. Nie bójmy się eksperymentów, które mogą poprawć jakość naszego snu i terapii. Akcesoria można kupić u dealerów firmy ResMed i na stronie https://sklepresmed.plWykonaj test

Wykonaj test i dowiedz się, czy
masz objawy Bezdechu Sennego

Przejdź do testu >>
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się
z nami

Zobacz dane kontaktowe >>
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.