Firma ResMed powstała w 1989 roku, a jej głównym zadaniem było wprowadzenie na rynek pierwszego aparatu do terapii obturacyjnego bezdechu sennego. Jesteśmy całkowicie zaangażowani, aby z każdym oddechem zmieniać jakość życia pacjentów. Dzięki zespołowi przeszło 5000 pracowników w ponad 100 krajach firma stała się pionierem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Już od przeszło 25 lat nasze urządzenia stosowane są do leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz innych poważnych chorób przewlekłych.
Zaliczane do wiodących na rynku produkty firmy ResMed i jej nowatorskie rozwiązania podnoszą jakość życia milionów pacjentów na całym świecie, ograniczają negatywne skutki chorób przewlekłych i zmniejszają koszty opieki zdrowotnej.

Od przeszło 25 lat jesteśmy światowym liderem w produkcji, rozwoju i dystrybucji innowacyjnych rozwiązań medycznych do leczenia zaburzeń układu oddechowego, ze szczególnym uwzględnieniem obturacyjnego bezdechu sennego. Nasze urządzenia, wykorzystujące nowoczesne technologie oparte na chmurze, umożliwiają także zdalne monitorowanie terapii pacjentów z bezdechem sennym. Stworzona przez ResMed aplikacja AirView pomaga 2 milionom pacjentów każdego dnia.

Wiemy, że obturacyjny bezdech senny inaczej przebiega u kobiet a inaczej u mężczyzn – daje inne objawy i wymaga odmiennej terapii. 

Produkowane przez nas aparaty CPAP i maski do terapii OBS są dostosowane do uwarunkowań fizjologicznych kobiet i mężczyzn.

Rozwiązania firmy ResMed podnoszą komfort życia pacjentów, pozwalają im cieszyć się zdrowym snem, minimalizują ryzyko wystąpienia przewlekłych schorzeń, a także poprawiają jakość opieki zdrowotnej i obniżają jej koszty w ponad 100 krajach świata.

W oparciu o nasze przeszło 25-letnie doświadczenie w zakresie leczenia zaburzeń oddychania podczas snu stworzyliśmy wszechstronny system zintegrowanej opieki nad pacjentem obejmujący:

  • Nowe aparaty serii 10 ze zintegrowanym nawilżaczem i wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej.
  • Niezwykle lekkie maski z serii Air Fit składające się z minimalnej liczby elementów.

AirView to nowy, działający w chmurze system, który umożliwia lekarzowi zdalne leczenie pacjentów z różnymi rodzajami zaburzeń oddychania podczas snu.

Innowacyjna technologia ResMed zastosowana w aparatach serii 10 zmienia istotę terapii zaburzeń snu. Aparaty serii 10 są wyposażone w duży, prosty w obsłudze, kolorowy ekran z nowym intuicyjnym menu, które znacznie przyspiesza ustawianie aparatu. Dzięki estetycznej obudowie oraz licznym funkcjom zwiększającym komfort pacjenta nasze aparaty gwarantują lepszą jakość terapii.

 

Najważniejsze funkcje, które poprawiają komfort snu i zapewniają wysoką jakość terapii

Funkcja AutoRamp

Nowa funkcja AutoRamp rejestruje początek snu i dzięki temu gwarantuje komfortową terapię od momentu włączenia aparatu. Dzięki niej zaraz po uruchomieniu aparat dostarcza powietrze o niższym ciśnieniu, które ułatwia pacjentowi zaśnięcie. Zaraz po zaśnięciu pacjentowi podawane jest powietrze o wyższym ciśnieniu – w razie potrzeby nowa funkcja gwarantuje każdorazowo właściwe ciśnienie powietrza zalecane przez lekarza.

Algorytm AutoSet Response

Udoskonaliliśmy sprawdzony algorytm AutoSet firmy ResMed, opracowując na jego podstawie funkcję AutoSet Response, która umożliwia dodatkową regulację parametrów terapii.

Funkcja AutoSet Response gwarantuje pełny komfort dzięki płynniejszym zmianom ciśnienia powietrza. To łagodniejsza reakcja  urządzenia na ograniczenia przepływu.

Wbudowany moduł łączności bezprzewodowej

Dzięki modułom łączności bezprzewodowej wbudowanym we wszystkich urządzeniach AirSense 10 i AirCurve 10 dane terapii są automatycznie rejestrowane w chmurze. Konto AirView umożliwia łatwy dostęp do nich w każdej chwili.

  • Funkcja AirView™ to natychmiastowy dostęp do danych terapeutycznych pozwalający lekarzowi na większą kontrolę terapii oraz szybszą reakcję na nieprawidłowe objawy u pacjenta.
  • Funkcja Remote Assist daje lekarzowi możliwość do bezprzewodowych  ustawień urządzenia.

Dzięki temu może on zdalnie rozwiązywać ewentualne problemy techniczne, zmieniać ustawienia aparatu w zależności od potrzeb pacjenta i szybko odpowiadać na najczęstsze pytania dotyczące terapii.

Dzięki uwzględnieniu w raportach AirView informacji o wykryciu bezdechów centralnych (CSA) lub oddechów periodycznych typu Cheyne-Stokes’a (CSR) lekarz może skuteczniej monitorować przebieg leczenia na bieżąco dostosowując terapię do indywidualnej sytuacji pacjenta.

HumidAir – nawilżacz z funkcją Climate Control

Nowy nawilżacz HumidAir zapewnia właściwe nawilżanie powietrza dozowanego przez aparat, zmniejszając suchość w gardle i nosie.
 Aparaty AirSense i AirCurve 10 z nowym podgrzewanym nawilżaczem HumidAir i podgrzewanym przewodem ClimateLineAir automatycznie dobierają w nocy optymalną i komfortową temperaturę i właściwy poziom nawilżania powietrza dostarczanego do górnych dróg oddechowych i jednocześnie zapobiegają gromadzeniu się wilgoci.
 Podgrzewany przewód ClimateLineAir dostarcza do maski powietrze o zadanej temperaturze. Specjalny łącznik z elementem obrotowym ułatwia manewrowanie przewodem i swobodną zmianę pozycji w czasie snu.
 Dzięki wbudowanemu czujnikowi przewód ClimateLineAir dostosowuje temperaturę powietrza do warunków w pomieszczeniu i do przepływu powietrza w drogach oddechowych pacjenta.
Pojemnik nawilżacza jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu, a przezroczysta obudowa z wyraźnym wskaźnikiem poziomu napełnienia wodą ułatwia sprawdzenie jej ilości w pojemniku.

 

Silnik Easy-Breath

Dwufazowy silnik Easy-Breath o niskiej bezwładności i bardzo małej prędkości obrotowej, zmniejsza poziom hałasu generowany przez urządzenie nawet do 24 dBA, a ponadto zapewnia stabilność ciśnienia i lepszą synchronizację między maską a pacjentem. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest bardziej niezawodne, a czas jego eksploatacji znacznie się wydłuża.

Przejrzyste informacje o terapii

  • Parametry terapii (dane szczegółowe o wysokiej rozdzielczości z 30 dni i dane sumaryczne z ostatnich 4 lat) można wyświetlać na ekranie urządzenia, przesyłać bezprzewodowo dzięki funkcji AirView™ lub pobierać do komputera za pomocą karty SD.
  • Nowa wersja oprogramowania ResScan™ zapewnia lekarzowi dostęp do szczegółowych parametrów przepływu powietrza „oddech po oddechu”, umożliwiając w ten sposób łatwe monitorowanie terapii.

 

Funkcja EPR (ulga przy wydchu)

  • Funkcja obniżania ciśnienia przy wydechu (EPR) sprawia, że użytkownik oddycha komfortowo i naturalnie.
Czy mam bezdech senny?
Wykonaj test

Wykonaj test i dowiedz się, czy
masz objawy Bezdechu Sennego

Przejdź do testu >>
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się
z nami

Zobacz dane kontaktowe >>