Aktualności

22/07/2021
Wakacje z CPAP’em.

Wakacje z CPAP’em.

Sezon urlopowy w pełni! Wiele osób planuje  wakacyjne wyjazdy i zastanawia sięco w tym czasie zrobić z CPAPem. Zostawić go w domu, a może zabrać ze sobą? Czy nie będzie problemu w samolocie? Czy realne jest użytkowanie CPAP pod namiotem? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Zacznijmy  od tego, że zdecydowanie odradzamy przerwę w terapii na czas urlopu. Nie ma co ryzykować zepsucia  sobie wyjazdu ze względu na zakłócony wypoczynek podczas snu. Zdecydowanie zwiększy to ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych i eskalacji innych chorób. Powiedzmy sobie szczerze, że dla osób śpiących z Wami w pokoju, zdecydowanie przyjemniejszy będzie szum powietrza wydobywający się z aparatu CPAP, niż głośne chrapanie.

Wszystkie aparaty CPAP z oferty ResMed- dzięki specjalnej certyfikacji- mogą być z powodzeniem przewożone, a nawet użytkowane na pokładzie samolotu. Warto aparat CPAP zgłosić linii lotniczej przed wylotem, dzięki temu dostaniemy zgodę na dodatkowy, darmowy bagaż kabinowy, w którym można zabrać swój sprzęt na pokład. Co ciekawe taki dokument uprawnia także do zabrania ze sobą na pokład wody destylowanej do nawilżacza. 

Aparaty serii AirSense oraz AirCurve zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wygodny i bezpieczny transport w dedykowanej torbie, która jest nieodpłatnie dodawana do każdego urządzenia. Czasami jednak warto sięgnąć po aparat stworzony specjalnie do podróżowania, jakim jest  malutkie AirMini.

AirMini to doskonały kompan wszelkich wyjazdów. Jest to dzisiaj najmniejszy i najlżejszy, w pełni funkcjonalny CPAP automatyczny na świecie. Wyposażyliśmy go w ten sam sprawdzony algorytm, co „duże” aparaty serii AirSense. CPAP ten wyposażony jest w innowacyjne rozwiązanie nawilżacza z wkładem HumidX, dzięki któremu nie ma potrzeby stosowania w nim wody, a wilgoć jest pobierana bezpośrednio z oddechu (działając na zasadzie wymmienika ciepła i wilgoci). Dzięki niskiemu zużyciu prądu, możliwe jest wygodne zasilenie aparatu z wtyczki samochodowej czy zewnętrznej baterii np. na łodzi lub kamperze. 

Planując wyjazd z CPAP na wakacje warto wyposażyć się w nawilżane chusteczki do pielęgnacji maski. W ofercie posiadamy  lekką rurę SlimLine i super poręczne maski CPAP, minimalnego kontaktu  , takie jak np. AirFit N30. Maskę taką z powodzeniem zmieścicie nawet w kieszeni. Tak wyposażeni pamiętać musimy już tylko o tym, aby zabrać ze sobą dobry humor. Udanego urlopu!Wykonaj test

Wykonaj test i dowiedz się, czy
masz objawy Bezdechu Sennego

Przejdź do testu >>
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się
z nami

Zobacz dane kontaktowe >>
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.