Aktualności

28/01/2021
Komfort korzystania z aparatów CPAP

Komfort korzystania z aparatów CPAP

Skuteczna terapia CPAP powinna nie tylko zmniejszać objawy bezdechu, ale zapewniać także możliwie wysoki komfort oddechowy. Jedynie połączenie efektywności leczenia z wygodą stosowania gwarantuje wysoką jakość snu i idący za nim wypoczynek. Aparaty ResMed serii AirSense i AirCurve słyną z bezkompromisowego podejścia do kwestii komfortu terapii i wyposażone są w wiele rozwiązań technicznych mające na celu jego poprawę.

ResMed jest jedyną firmą w Polsce, która wyposaża wszystkie swoje aparaty w nawilżacz z podgrzewaną rurą już w standardzie. W połączeniu z inteligentną automatyką wbudowaną w CPAP gwarantują one zawsze odpowiednio ciepłe i nawilżone powietrze bez obawy o niepożądaną kondensację wilgoci w rurze, czy masce. Parametry temperatury i wilgotności mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji. Ponadto w menu pacjenta znajdziecie funkcje wstępnego ogrzania wody w aparacie przed snem, dzięki czemu poprawia się komfort oddychania już od pierwszych minut terapii.

Drugą kluczową opcją komfortu jest tak zwana „ulga wydechowa”. Opcja ta umożliwia obniżenie ciśnienia powietrza podczas wydechu, co znacząco ułatwia oddychanie. Może być ona ustawiona w zakresie 0-3 i pozwala obniżyć ciśnienie wydechowe o maksymalnie 3 cm H 2 0, co nie wydaje się być wiele, ale w praktyce robi na prawdę ogromną różnice. Opcja ta dostępna jest z poziomu menu klinicznego dostępnego dla lekarza. EPR może działać przez całą noc lub tylko w trakcie zasypiania.

Co zrobić jeżeli wysokie ciśnienie utrudnia nam zasypianie? Specjalnie dla takich osób powstała opcja regulacji czasu narastania, która przez zdefiniowany przez lekarza czas, pozwoli podnosić ciśnienie do zadanego terapeutycznego poziomu, umożliwiając wygodniejsze zasypianie. Jeżeli budzą nas jednak zmiany ciśnienia w trakcie nocy, warto porozmawiać z lekarzem o zastosowaniu algorytmu odpowiedzi łagodnej, który sprawia, że zmiany ciśnienia będą zdecydowanie delikatniejsze.

Dla najbardziej wymagających użytkowników lub korzystających z wysokich ciśnień terapeutycznych do leczenia bezdechu typu obturacyjnego, polecamy urządzenie AirCurve VAUTO. Dzięki możliwości uzyskania większego zakresu ciśnień (większa różnica pomiędzy ciśnieniem wdechowym i wydechowym) VAUTO charakteryzuje się nie tylko wysoką skutecznością terapii ale także bezkonkurencyjnym poziomem komfortu oddechowego.

ResMed włożył ogromną ilość pracy w to aby dostarczane przez niego urządzenia były maksymalnie komfortowe dla użytkowników. Praca ta się opłaciła, ponieważ aparaty AirSense i AirCurve polecane są najbardziej wymagającym użytkownikom na całym świecie i stanowią już od wielu lat punkt odniesienia dla całej branży.Wykonaj test

Wykonaj test i dowiedz się, czy
masz objawy Bezdechu Sennego

Przejdź do testu >>
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się
z nami

Zobacz dane kontaktowe >>
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.